کمد دیواری و قیمت

 

تبریز کابین تولیدکننده کمد دیواری و تختوابهای کمجا را با بهترین متریال و با قیمت باورنکردنی در اسرع زمان در خانه شما نصب مینماید

قیمت کمد دیواری متری چند؟برآورد قیمت کمد دیواری در سال۱۴۰۲

در مطلب مربوط به قیمت کابینت، به این سؤال در مورد کابینت ها جواب دادیم و گفتیم این سؤال در واقع سوال درستی نیست! چون هر کابینت طرح، سایز و متریال مربوط به خودش رو داره و نمیشه یک نسخه کلی برای همه کابینت ها پیچید. حتماً میدونین که منظور از قیمت متری چیه؟!  قیمت متری، قیمت یک متر طول کابینت استاندارده! کابینت استاندارد کابینتی با ابعاد مشخص و طرحی بسیار ساده است.

در مورد کمد دیواری هم این مسأله کاملاً صدق میکنه. یعنی برای کمدهای دیواری هم نمیشه قیمت متری گرفت! حتی میتونیم بگیم که این قضیه در مورد کمد دیواری بسیار جدی تره! قیمت کمد به صورت متری، یعنی قیمت یک متر مربع کمد دیواری با طرح بسیار ساده و بدون کشو! کمد های دیواری با توجه به ابعادشون، طرح داخلی و طبقه بندی داخل کمد و نیز متریال میتونن قیمت های بسیار متفاوتی داشته باشن.

از اونجایی که کمد ساخته شده برای شما میتونه طرح داخلی و خارجی بسیار متنوعی داشته باشه، احتمال اینکه طرح شما با طرح روتین موجود در بازار متفاوت باشه بسیار زیاده.

ما در ادامه ابتدا قیمت متری انواع کمد رو برای شما میگیم و سپس سایر نکات مربوط به قیمت کمد رو باهم مرور خواهیم کرد.

قیمت کمد دیواری

در این بخش میخواهیم قیمت متری(!) انواع مختلف کمد دیواری برای اتاق رو باهم ببینیم و بررسی کنیم.

ممکنه براتون سؤال پیش بیاد که مگه شما نگفتین قیمت متری مناسب نیست و قیمت متری نگیرین؟! پس چرا خودتون توی این جدول دارین قیمت متری میدین؟!

در پاسخ به این سؤال که سوال بسیار مهمی هم هست باید بگیم که: بله ما عقیده داریم قیمت متری کمد دیواری زیاد قابل اعتماد نیست و بهتون توصیه می‌کنیم اصلاً قیمت متری نگیرین. اما اینجوری هم نیست که قیمت متری به هیچ دردی نخوره! فقط قیمت متری ایرادش اینه که دقیق نیست و حدودیه!

البته این قیمت حدودی، محدوده قیمت کمد دیواری که قراره بسازین رو براتون مشخص میکنه. تأکید ما اینه که قیمت رو به صورت متری نگیرین تا بدونین که قیمت دقیق ساخت کمد شما چقدر میشه! قیمتی که بتونین روی اون حساب کنین و بر اساس این قیمت بودجه خودتون رو در نظر بگیرین!

بعد از این توضیح مفصل در مورد قیمت کمد دیواری، بریم و جدول قیمتی انواع مختلف کمد دیواری رو باهم ببینیم.

جدول قیمت انواع کمد دیواری

در این جدول قیمت متری انواع کمد های دیواری شامل کمد دیواری ام دی اف، کمد دیواری ممبران، کمد دیواری های گلاس، نئوپان و … رو باهم می‌بنیم.برای کسب اطلاعات در مورد کمد ریلی می تونید مقاله قیمت کمد دیواری ریلی رو ببینید.

بروز رسانی قیمت کمد دیواری مرداد۱۴۰۲>تبریز کابین<

نوع کمد دیواری

شروع قیمت‌های کمد دیواری  (به تومان)

کمد دیواری نئوپان روکش ملامینه

۱۵۰۰/۰۰۰– ۲/۰۰۰/۰۰۰

کمد دیواری ام دی اف ایرانی

۲/۰۰۰/۰۰۰– ۲۸۰۰/۰۰۰

کمد دیواری ام دی اف خارجی

۲۵۰۰/۰۰۰–۳۲۰۰/۰۰۰

کمد دیواری های گلاس ایرانی

۲۰۰۰/۰۰۰–۳۲۰۰/۰۰۰

کمد دیواری های گلاس خارجی(ترک)

۳۲۰۰/۰۰۰– ۴/۰۰۰/۰۰۰

کمد دیواری ممبران

۴/۰۰۰/۰۰۰–۵۵/۰۰۰/۰۰۰

کمد دیواری روکش چوب

۵/۰۰۰/۰۰۰–۶۵۰۰/۰۰۰

کمد دیواری چوبی

۶/۰۰۰/۰۰۰–۸/۰۰۰/۰۰۰

ساخت کشو

۲۵۰/۰۰۰ –۸/۰۰۰۰۰

تعویض و نصب ریل برای هر درب ریلی کمد

۰

نکته: قیمت‌های ارئه شده در جدول بالا، حداقل‌ها یا به عبارت دیگه شروع قیمت‌های انواع کمد دیواری است.

نکات جدول قیمتی کمد دیواری

جدول قیمتی بالا دارای نکات ریز و مهمی است که اون ها رو باهم می‌بینیم.

  • اولین و مهمترین نکته اینه این بازه قیمتی، حداقل قیمت کمد دیواری به ازای متر مربع و بدون کشو است. یعنی مثلاً در کمد دیواری ام دی اف، قیمت یک متر مربع حداقل از ۱۳۰۰ الی ۲۲۰۰هزار تومان شروع میشه و با توجه به طرح شما ممکنه تا متری ۲۵۰۰هزار تومان زیاد بشه. اینکه میگیم طرح یعنی طرح خارجی و داخلی کمد دیواری شما. وجود کشو ها و قفسه های متعدد باعث افزایش قیمت شما میشه.

  • درمورد شلف و قفسه ها و حتی کشو ها نمیشه قیمت قطعی بدیم. چون ابعاد اون ها بسیار متفاوته. این قضیه در مورد شلف ها و قفسه ها بسیار رایج تره. ابعاد کشو ها استاندارد بیشتری داره ولی در مورد شلف و قفسه نمیتونیم هیچ قیمتی بدیم. برای قیمت دادن این ها باید حتما کمد ساز و نجار بیاد و با تعیین طرح نهایی و ابعاد اون، بهتون قیمت بده

  • کمد های دیواری اکثرا با ورق نئوپان روکش ملامینه ساخته میشن. برای این مساله سه تا دلیل وجود داره: قیمت ورق ملامینه نسبت به قیمت ورق ام دی اف، ارزان و مناسب تر است. این ورق ها ابزار خوری بسیار خوبی داره و سبک تر از ام دی اف و سایر ورق ها است.

  • سبکی نئوپان روکش ملامینه از این جهت اهمیت داره که در اثر مرور زمان، لولاها، ریل ها و اکسسوری هایی که بعضی از اون ها بسیار گران هستند، آسیب کمتری میبینن. این خودش یک نوع صرفه جویی به حساب میاد!

  • در کمدهای هایگلاس، ممبران، روکش چوب و چوب هم در اکثر موارد چارچوب اون ها با ملامینه کار میشه. کمتر چارچوب و قفسه ها رو با این متریال ها کار میکنیم. پس تعیین قیمت نهایی در کمد های ذکر شده از اهمیت بسیار بالاتری برخورداره.

  • ساخت کشو، هزینه ی جدا و اضافه ای رو بر دوش شما میگذاره! برای ساخت کشو باید حتما ابعاد، یراق آلات و ریل ها و همچنین جنس اون رو در نظر بگیرین تا بتونین به یک قیمت نهایی و مناسب برسین. یکی از دلایل مهم تاکید ما برروی قیمت نهایی، همین هزینه ی اضافه ساخت کشو است.

  • در آخرین آیتم جدول، قیمت تعویض و نصب ریل برای هر درب ریلی کمد رو گفتیم. این بخش یعنی اگر شما بخواین کمد دیواری خودتون رو که درب هایی لولایی داره، تعویض کنین، باید به ازای هر درب این مقدار هزینه کنین تا به درب ریلی تبدیل بشه. تبدیل درب لولایی به ریلی، کار بسیار رایجی است که خیلی از افراد به دلیل مزایای درب ریلی این کار رو انجام میدن.

 

نکات تکمیلی در مورد قیمت کمد دیواری

  • کیفیت ریل ها و یراق آلات در کمد های دیواری و مخصوصا کمد های دیواری ریلی، بسیار اهمیت داره. اگر قراره ریل و یراق آلات معمولی و متوسط بخرین، توصیه میکنیم اصلاً قید ساخت کمد دیواری ریلی رو بزنین! چون خراب شدن اون ها دردسر خیلی زیادی میتونه برای شما ایجاد کنه. ریل ها و یراق آلات مربوط به کابینت های ریلی رو سعی کنین با بهترین کیفیت و از برند های معتبر خریداری کنین. اینجوری تضمینی هم بابت کیفیت و دوام ریل ها و یراق آلات برای خودتون دارین.

  • علاوه بر کمد های ریلی، در مورد تخت های تاشو و کمد های دیواری اون ها هم یراق آلات با کیفیت اهمیت بسیار زیادی دارن. پس اگر میخواین کمد و تخت خواب تاشو بسازین، باید کیفیت یراق آلات شما در اولویت باشه.

  • در نهایت به این نکته توجه کنین که کیفیت کار در کنار قیمت مناسب و پایین، باید مورد توجه باشه. چونکه ساخت کمد دیواری هزینه زیادی رو به شما تحمیل کرده و در صورتی که کیفیت پایینی داشته باشه، شما رو میتونه بسیار پشیمون کنه. پشیمونی که فایده ای نداره!

 

جاکفشی
کمد دیواری
کمد بدنه
کمد بدنه

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
پیمایش به بالا
×

سلام !

شما میتوانید در واتس اپ درخواست خود را ارسال فرمایید .

×