کابینت و قیمت

لوازم آشپزخانه تاریخچه ای دور و دراز در خانه های ایرانی دارند. آغاز استفاده از کابینت های اولیه گنجه های ساخته شده از چوب، خشت و سفال بوده است. امروزه کابینت آشپزخانه به یکی از اجزا شدنی هر خانه تبدیل شده و وجود تنوع و طراحی های زیبای گویای اهمیت کابینت آشپزخانه می باشد. با خرید و نصب کابینت آشپزخانه ممبران خانه ای شاهانه و کاملا ایرانی داشته باشید.

کابینت آشپزخانه

واژه کابینت بر گرفته از یک لغت فرانسوی که به معنای یک نوع انبار مخفی به کار می رفته است. کابینت ها یا همان گنجه های ایرانی خودمان یکی از اجزای آشپزخانه های ایرانی سنتی بوده اند، عموم جنس تشکیل دهنده آشپزخانه های قدیمی موادی همچون چوب های مختلف بوده است و به داشتن حکاکی های شلوغ و پر زرق و برق مشهور بوده اند. توسعه و کاربرد بالای کابینت های آشپزخانه به شکل امروزی آن از دهه ۲۰ میلادی آغاز و مورد توجه مردم قرار گرفت.

قیمت کابینت | سال۱۴۰۲

قیمت کابینت آشپزخانه از حدود متری ۳۰۰۰۰۰۰تومان تا ۲۲۰۰۰۰۰۰ تومانه! شاید بپرسی چرا انقدر اختلاف؟؟ علتش اینه که جنس کابینت ها قیمت های خیلی مختلفی دارند. از متریال کابینت هم که بگذریم، قیمت ساخت کابینت به عوامل متعدد دیگه ای مثل طرح و جزئیات اجرا مربوطه که در ادامه به بعضی از اونا اشاره میکنیم.

 

جدول قیمت متری انواع کابینت برآورد مهر ۹۹ «تبریز کابین»

نوع کابینت

حداقل (تومان)

حداکثر (تومان)

توضیحات

نئوپان روکش ملامینه

۳۸۰۰۰۰۰

۴۳۰۰۰۰۰

بدنه و درب ها نئوپان روکش ملامینه

قیمت کابینت ام‌دی‌اف ایرانی

۴۰۰۰۰۰۰

۴۵۰۰۰۰۰

ورق ام دی اف ایرانی

قیمت کابینت ام‌دی‌اف خارجی

۴۸۰۰۰۰۰

۶۰۰۰۰۰۰

ورق ام دی اف خارجی

قیمت کابینت هایگلاس ایرانی

۵۰۰۰۰۰۰

۵۸۰۰۰۰۰

ورق هایگلاس ایرانی

 

قیمت کابینت هایگلاس خارجی

۶۵۰۰۰۰۰

۷۵۰۰۰۰۰

ورق هایگلاس خارجی عمدتاً ساخت ترکیه

قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس ایرانی

۵۸۰۰۰۰۰ ۶۵۰۰۰۰۰  

قیمت کابینت پلی گلاس و لمی گلاس خارجی

۶۰۰۰۰۰۰ ۷۵۰۰۰۰۰  

قیمت کابینت ممبران (وکیوم

۶۵۰۰۰۰۰

۸۵۰۰۰۰۰

بستگی زیاد به طرح دارد

قیمت کابینت چوبی-روکش

۹۰۰۰۰۰۰

۱۲۰۰۰۰۰۰

بستگی زیاد به طرح و رنگ دارد

قیمت کابینت چوبی-تمام چوب

۱۵۰۰۰۰۰۰

۲۲۰۰۰۰۰۰

بستگی به نوع و میزان مصرف چوب و رنگ دارد

قیمت کابینت پی وی سی PVC))

۵۰۰۰۰۰۰

۵۵۰۰۰۰۰

بدنه و درب ها PVC

 
قیمت کابینت فلزی – گالوانیزه ۰ ۰  
قیمت کابینت فلزی – استیل ۰ ۰  

چرا جداول قیمت هر متر کابینت میتونند گمراه کننده باشند؟!!

نمیشه با یک جدولِ راهنما، قیمت دقیق کابینت آشپزخانه و کمد و دکورها رو بدست آورد. هر کابینتی طرح مخصوص به خودش رو داره و باید حتماً طرح شما برای کابینت ساز مشخص بشه. کیفیت متریال و کار کابینت ساز هم در قیمت نهایی کابینت تأثیرگذاره.

می‌خوای کابینتت ۲۵ سال عمر کنه یا ۵ سال؟؟ این خیلی مهمه که جزئیات کابینت چی باشه. برای همین نمیشه با «قیمتِ متری»، هزینه نهایی رو بدست آورد و خود این باعث میشه نتونی بین کابینت سازهای مختلف به خوبی مقایسه کنی. 

کابینت ممبران چیست

کابینت آشپزخانه ممبران یکی از زیبا ترین کابینت های آشپزخانه ایرانی و نوع پیشرفته کابینت های چوبی کلاسیک می باشد. امکان حکاکی دقیق هنر های ایرانی بر چوب MDF با دستگاه های پیشرفته CNC موجب گشته تا کابینت آشپزخانه ایرانی زیبایی چشم گیری در آشپزخانه و خانه ایجاد کند و شمایلی اشراف گونه به آن ببخشد.

طرح های حک شده بر چوب MDF می تواند از طرح های شاخص ایرانی انتخاب گردد و یا از سلیقه مشتریان در آن استفاده شود. در هر دو صورت کابینت آشپزخانه ممبران می تواند گرما و جذابیت بالایی به خانه ها بخشیده و آن را خاص و متمایز سازد. با استفاده از کابینت ممبران فضای موجود یکپارچه و زیبا خواهد شد و تنوع رنگ موجود در آن می تواند هر سلیقه ای را راضی نگه دارد.  

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
پیمایش به بالا
×

سلام !

شما میتوانید در واتس اپ درخواست خود را ارسال فرمایید .

×